הלוואה בריבית בנקאית

מידע כללי על הלוואות

הלוואה מהי?
האפשרות להשתמש בכסף שלא נמצא ברשות האדם היא הלוואה. כל אדם שמבקש לרכוש מוצר שאין באפשרותו לממן מכספו האישי במעמד הקנייה זקוק להלוואה. ההלוואה מאפשרת שימוש מיידי בכסף כאשר ההחזר מתבצע בצורה הדרגתית בהתאם לתכנית ההחזרים שנקבעה מראש. קבלת הלוואה היא הסכם משפטי לכל דבר, שני הצדדים חותמים על החוזה ומחזיקים בזכויות וחובות. במקרים בהם אחד הצדדים מפר את התחייבותו רשאי הצד שנפגע להפעיל כנגדו סנקציות ולהגיש תביעה בבית המשפט. הגופים הפיננסים שמציעים לציבור הלוואות הם : בנקים, חברות ביטוח, בתי השקעות וחברות מימון פרטיות. ההבדלים בין הגופים באים לידי ביטוי בגובה הריבית, תנאי ההחזר והגדרת הקריטריונים לקבלת ההלוואות. ישנם מקרים בהם גוף פיננסי אחד לא מאשר הלוואה בעוד גוף אחר דווקא כן.

למי מיועדות הלוואות
הלוואות מיועדות לאנשים פרטיים ובעלי עסקים כאחד. כל אדם פרטי נקלע מספר פעמים במהלך חייו למצבים בהם הוא זקוק להלוואה. מסלולי הלוואות מיוחדים מיועדים לשכירים, עצמאיים, סטודנטים, עובדי מדינה ואפילו חיילים. לכל מטרה או קבוצה באוכלוסייה מתאימות החברות הפיננסיות מסלולי הלוואות שמוגדרים בהתאם לצרכים האישיים שלהם. הלוואות לסטודנטים מתבססות על החזרים שמתחילים רק לאחר שהסטודנט מסיים את לימודיו ומתחיל להשתכר בשכר גבוה יותר. הלוואות לאנשים פרטיים מיועדות להוצאות כמו שיפוץ הבית, מעבר דירה, רכישת רכב, רכישת סירה, טיול או מימון ניתוח קוסמטי. הסיבות והנסיבות שמביאות אדם לפנות לקבלת הלוואה הן רבות. ההלוואות נותנות מענה כמעט לכל צורך ללא הגבלה.

היסטוריה של הלוואות
המנהג לבקש הלוואות או לתת הלוואות תוך גביית ריבית בן אלפי שנה, כבר לפני שנים רבות אפשר היה למצוא עשירים שמציעים הלוואות לבני הכפר או העיר במטרה להפיק רווחים מאחוזי הריבית שגבו. בתחילת דרכן לא היו ההלוואות ממוסדות והשליטה עליהן הייתה בידי המלווה. במצבים בהם הלווה היה מאחר בתשלומי ההחזרים הופעלו כנגדו צעדים של אלימות ושאר סנקציות כמו עיקול חפצים או איומים על בני משפחתו. עם הקמת הבנקים החלו ההלוואות להפוך למנהג ממוסד יותר, הבנק הפך למקור מרכזי לקבלת הלוואות. כאשר הבנק לא אישר את ההלוואות נאלצו הלקוחות לפנות שוב אל אותם בעלי הון מפוקפקים שהציעו הלוואות באחוזי ריבית בלתי אפשריים.

למה כדאי לקבל
כדאי לקבל הלוואות כאשר מוצאים מסלול שעונה בצורה מלאה על כל צורכי הלקוח. אם מצאתם מסלול הלוואה בריבית נמוכה ופריסת החזרים נוחה בעבורכם, אין כל סיבה שלא לקבל את ההלוואה ולשפר את איכות החיים. כדאי לקבל הלוואות רק לאחר בחינה יסודית של היכולת הכלכלית שלכם לטווח הארוך, קבלת החלטות פזיזה עשויה לקבור אתכם תחת מחויבות כלכלית גדולה.

הלוואה בריבית בנקאית

שלחו פרטים לבדיקת זכאות