מקלחונים

אין ספק כי במרוצת השנים, המקלחונים השתלטו על חיינו בסערה. בעוד שבעבר נהגנו להתקלח בעיקר באמבטיות, כיום שיטת המקלחת המועדפת במרבית הבתים בישראל ובעולם היא המקלחון, ולא בכדי. למקלחונים מגוון של יתרונות על פני שיטות רחיצה אחרות, כאשר בראשם בטיחות, חיסכון בזמן, נוחות ואפשרות לעצב את המקלחון או אף להזמין אותו במידה אישית. לפניכם כל היתרונות הבולטים ביותר של מקלחונים.

בטיחות
שימוש במקלחון הוא לרוב בטיחותי משמעותית משימוש באמבטיה, בעיקר בשל העובדה שהוא מבטל כמעט לחלוטין את סכנת ההחלקה. כולנו יודעים כי עמידה באמבטיה עלולה להיות מסוכנת, וזאת מכיוון שמרבית האמבטיות עשויות שיש – אשר הופך לחלקלק מאוד במגע עם מים. הרצפה של מקלחונים, לעומת זאת, מיוצרת ומיועדת לעמידה, עניין המקטין משמעותית את הסכנה להחלקה ולפציעות בעת המקלחת.

חיסכון בזמן
רחיצה באמבטיה עשויה להיות מרגיעה ומהנה במיוחד – כאשר יש לנו זמן לכך. חשוב להבין כי מרבית האנשים מנהלים לו"ז צפוף יחסית, אשר מונע מהם להתפנק במקלחות ארוכות ובישיבה ארוכה במקלחת. שימוש במקלחון מאפשר לנו ליהנות ממקלחות קצרות ופרקטיות יותר, בעיקר בשל העובדה שאנו לא צריכים לחכות שהאמבטיה תתמלא, וכמו כן כיוון שכלל פעולות הרחצה מתבצעות בעמידה. עניין נוסף שחשוב לזכור הוא שבמרבית המקרים, לאחר האמבטיה רובנו נוטים לשטוף את עצמנו תחת זרם מים ממילא. שימוש במקלחון מקצר עבורנו את התהליך הזה.

אפשרות לעיצוב או מידה בהזמנה אישית
בניגוד למה שנהוג לחשוב, מקלחונים לא חייבים להגיע בדמות תאים קטנים. למעשה, כיום ניתן להזמין מקלחונים במידה אישית – עניין המאפשר לנו להתאים אותם בקלות לכל חדר אמבטיה ולצרכים האינדבידואליים שלנו. בנוסף, ניתן להזמין מקלחונים מעוצבים – וכך למעשה "להשלים" את עיצוב חדר האמבטיה שלנו, להחמיא לו ולהפוך אותו להומוגני ומרשים יותר.

נוחות
אמבטיות יכולות להיות מפנקות, אך לרוב, הן לא יהיו נוחות כמו מקלחון. בעוד שבאמבטיה צריך להיזהר במיוחד בעת הכניסה למקלחת והיציאה ממנה, מקלחון מאפשר לנו לנהל את כל רוטינת המקלחת שלנו בנוחות מקסימלית ומבלי שנידרש לחשוב על כל צעד שאנו עושים מספר פעמים. בנוסף, במקלחון קיימים מים זורמים, אשר מאפשרים לנו לשטוף את עצמנו באופן מהיר, נוח ויעיל, וזאת בניגוד לאמבטיה המלאה במים.